Wywoływanie duchów

Poniższy artykuł wyłącznie w celach edukacyjnych. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek nieodpowiedzialne stosowanie opisanych w nim praktyk.

 

Słowo „seans” pochodzi z francuskiego seance i oznacza posiedzenie, sesję. Jak wiadomo w praktyce oznacza ono (odnośnie seansu spirytystycznego) szereg czynności mających na celu nawiązanie kontaktu ze światem duchów. Są różne metody kontaktowania się z duchami podczas seansu (jedną z nich opiszemy poniżej). Uzależnione to jest od możliwości parapsychicznych ludzi uczestniczących w nim. Można więc rozróżnić dwie podstawowe metody : pierwsza, gdy w seansie bierze udział „medium” czyli osoba potrafiąca nawiązać bezpośredni kontakt z duchem (duch wciela się w tę osobę i przemawia przez nią), druga zaś odbywa się bez niej. Na prośbę kilku naszych czytelników zajmiemy się tą drugą ponieważ jest ona prostsza, bezpieczniejsza i polecana dla początkujących.

Rozkład zajęć.

 1.  Przygotowanie i warunki – niezbędne rekwizyty
 2. Wywoływanie – inicjacja
 3. Nawiązanie kontaktu – pierwsze uwagi
 4. Rozmowy – rozpoznanie
 5. Odwołanie

Uwaga! To co będzie napisane poniżej wynika z naszych praktyk i jest dokładnym opisem praktycznych czynności dokonywanych podczas naszych pierwszych seansów spirytystycznych. Zapewniamy, że metoda ta została przez nas wielokrotnie sprawdzona, a ewentualne niezgodności z opisem podobnych metod „książkowych” nie mają wpływu na praktyczne wyniki i skutki seansu. Chcemy także dodać, że wywoływanie duchów nie jest zabawą i nie ponosimy odpowiedzialności za nieodpowiednie wykorzystanie materiału zawartego w dalszej części tej strony. Dlatego odradzamy ten zabieg wszystkim, którzy odwiedzili naszą stronę tylko z czystej ciekawości i korzystając z poniższego materiału „zaczną bawić się w duchy”.

 

Ad.1 Przygotowanie i warunki – niezbędne rekwizyty

Do przeprowadzenia seansu potrzebne są co najmniej dwie osoby (zalecamy jednak od 3-ch do 5-ciu). Osoby te nie mogą wcześniej zażywać żadnych środków odurzających. Najlepiej by wśród osób wywołujących była choć jedna osoba mająca odpowiednie doświadczenie w kontaktach z duchami, by w przypadku jakiś nieprzewidzianych zdarzeń umiała odpowiednio zareagować. Pomieszczenie w którym odbędzie się seans powinno być pozbawione przedmiotów o treści religijnej i okultystycznej (krzyże, pentagramy, talizmany, itp.) ponieważ może to przeszkadzać w kontakcie z duchami. Jeśli seans przeprowadzamy w domu, to najlepiej by i następne seanse były wykonywane w tym samym pomieszczeniu (pokoju, strychu itd.). Generalnie pora dnia nie gra większego znaczenia, jednak lepiej jest przeprowadzać seans w nocy (głównie chodzi o nastawienie psychiczne, ciszę itd.). Do porozumiewania się z duchami najlepiej posiadać tzw. zestaw „Ouija” (jest to specjalny zestaw przyborów w skład którego wchodzi odpowiednia plansza i ruchomy wskaźnik). Oczywiście wiemy, że zestawu tego nie kupicie w pierwszym lepszym sklepie, dlatego też poniżej przedstawiamy schematyczny odpowiednik planszy „Ouija” (jest to odwzorowanie naszego układu, którego używamy).

W praktyce używamy okrągłego drewnianego stołu (najlepiej czarnego o politurowanym blacie) w koło którego namalowane są litery alfabetu i cyfry. Na środku stawia się odwrócony kieliszek (jeśli jest wiele osób, może być np. talerz), który pełni rolę wskaźnika i „ręki ducha”. Uczestnicy seansu siedzą dookoła stołu kładąc delikatnie palce wskazujące na kieliszku, który wkrótce zacznie się poruszać wolą ducha przekazując odpowiedzi na pytania zgromadzonych. Na koniec warto dodać, że seans przeprowadzamy przy zapalonych świecach (ich ilość nie jest istotna).

 

Ad.2 Wywoływanie – inicjacja

Po odpowiednim przygotowaniu siebie i zestawu kładziemy palce na kieliszku i zachęcamy duchy (lub jakiegoś konkretnego ducha) do kontaktu wypowiadając jedną z wielu reguł np. „My, zebrani tutaj przywołujemy do rozmowy ducha [ tu podajemy jego imię i nazwisko ]. Duchu, jeżeli jesteś z nami daj nam jakiś znak lub porusz kieliszkiem i wskaż na [TAK]„. Regułę tę powtarzamy wielokrotnie do momentu gdy kieliszek zacznie się poruszać. W momencie gdy to nastąpi prawdopodobnie duch jest już z nami (zaznaczamy „prawdopodobnie”, ponieważ często ruch kieliszka może być spowodowany zdolnościami psychokinetycznymi którejś z osób uczestniczących w seansie). Główną cechą charakterystyczną nadejścia ducha jest wyczuwalny spadek temperatury w pomieszczeniu. Jest jeszcze wiele innych cech, ale są one zauważalne przez uczestników dopiero po wielu seansach. Dlatego aby mieć pewność, że rozmawiamy z duchem, a nie z np. nadświadomością potrzeba dużo praktyki i ogólnego poznania oraz wyczucia.

 

Ad.3 Nawiązanie kontaktu – pierwsze uwagi

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas rozmowy z duchami jest fakt, że większość z nich potrafi czytać w naszych myślach. Tak więc w ramach sprawdzenia ducha (należy go sprawdzić) zadajemy mu pytania na które mogłaby odpowiedzieć tylko jedna osoba z grona (osoba ta odsuwa się na bok i chwilowo nie uczestniczy w seansie) po czym duch odpowiada jej. Jeżeli odpowiedzi będą zgodne, to oczywiście będzie znaczyło, że mamy bardzo duże prawdopodobieństwo rozmowy z duchem, a nie z „czymś innym” (o czym wspomnieliśmy w Ad.2). Następną ważną sprawą jest to, że duchy często lubią kłamać i nie można się sugerować wszystkimi odpowiedziami (to dotyczy przede wszystkim pierwszych kontaktów, gdy przychodzą duchy podające się za innych). Opanowanie sztuki wyłapywania kłamstw przyjdzie po wielu kontaktach gdy poznamy już specyficzne zachowania duchów czyli min. jego stan energetyczny, miejsce w którym przebywa podczas kontaktu (np. fotel, wersalka, drzwi itp.), szybkość i specyfika poruszania kieliszkiem itp. Kolejną sprawą jest to, że nie zawsze dany duch ma ochotę z nami rozmawiać, czy w ogóle przyjść na wezwanie. Więc jeśli przez dłuższy czas nie udaje nam się przywołać danego ducha, musimy zaprzestać go wywoływać. Wtedy należy spróbować wywołać innego. Podobnie jest w przypadku gdy duch przyszedł ale zaznaczył nam, że nie ma ochoty rozmawiać. Wtedy powinniśmy go odwołać. Na koniec ważna uwaga. Jeśli macie problem z tym jakiego ducha najlepiej przywołać na początek, to proponujemy by był to ktoś (nieżyjący oczywiście) z bliskiej rodziny czy dawnych przyjaciół.

 

Ad.4 Rozmowy – rozpoznanie

Jak wspomnieliśmy wcześniej często zdarza się , że przychodzi jakiś duch, który nie jest tym za kogo się podaje. Co gorsza może on mieć niezbyt dobre intencje wobec niektórych lub wszystkich osób uczestniczących w seansie. Dlatego też zanim zaczniemy z nim rozmawiać musimy mu zadać kilka podstawowych pytań analizując dokładnie jego zachowanie ( Ad.3 ). Po pierwsze pytamy skąd do nas przyszedł (niebo, piekło, itp.). Po drugie, czy chce komuś wyrządzić krzywdę, i czy chce z nami rozmawiać. Następnie upewniamy się czy jest tym duchem, którego chcieliśmy wywołać (zadając mu jakieś osobiste pytania związane z jego życiem „za życia”). Po tych czynnościach przechodzimy do rozmowy właściwej, związanej z celem jego wywołania. Podczas rozmowy należy pamiętać by nie przemęczać ducha. Jeśli duch nie chce odpowiedzieć na jakieś pytanie nie powinniśmy go zmuszać do odpowiedzi. Należy też wiedzieć, że nie na wszystkie pytania duchy mogą odpowiedzieć czy znać odpowiedź. Ich wiedza może być czasem ograniczona, o czym pisze w punkcie „Drabina duchowa”. Często się też zdarza, że duchy piszą w niezrozumiałym języku (języku zmarłych). Przyczyn może być wiele, w każdym razie dla kogoś kto nie zna tego języka nie wiele przyjdzie z takiego kontaktu.

 

Ad.5 Odwołanie

Po każdym udanym seansie ducha należy odwołać. Podobnie do wywołania istnieje kilka sposobów odwoływania. Najprostszym jest podziękowanie mu za kontakt i odesłanie go tam skąd przyszedł. Można to zrobić w następujący sposób. Mówimy np. : „Duchu [ imię i nazwisko ] dziękujemy Ci za kontakt, przepraszamy za naruszenie Twojego spokoju, odejdź tam skąd przyszedłeś i przed odejściem przesuń kieliszek na [Kończę]„. W momencie gdy duch to uczyni i kieliszek przestanie się ruszać odkładamy palce i tymże sposobem jakby zamykamy za nim drzwi

Tags: ,

44 Responses to “Wywoływanie duchów”

 1. Cornelia116 Says:

  Dzięi za te instrukcje wyływania duszkow przyda mi sie pozdro ;)

 2. Laura Says:

  Hmmmm, trzeba to wykorzystać. :P Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie…..

 3. KaRoLInKa Says:

  dzis wywołujemy duchy i mamy wszystko co trzeba czy jest mozliwe ze nam sie to uda

 4. Three Dog Says:

  To nie jest zabawa.

 5. KaRoLInKa Says:

  a co ty moja matka jestes zeby mi odmawiac wywoływania duchów

 6. Żanetkaa xDD Says:

  noo wiecie… ;/ moze to i nee zabawa ale ja juz raz wywolywalam i meczyl mnee przez pol roku…;/;/;/ a ta instrukcja jest jakas dzika i inna ;/;/ ;/ ja chce wywolaC dobrego ducha a nee jakiegoS zlego psa czy kota … ;/

 7. Three Dog Says:

  Nie odmawiam. Mówię tylko, żeby nie traktować tego jak zabawę.

 8. Żanetkaa xDD Says:

  wiecie wywolywalismy i fajna zabawa i nic takiego mnie nie straszy

 9. KaRoLInKa Says:

  wiesz jesli mi zabraniasz to sie martwisz o innych a ja mam o tym inne zdanie ze to jest tylko dla oswaznych bo chlopcy na osiedlu sie bali a maaja po 17 lat a my po 14 wywolywalam tylko ja zaneta kinga i dorota a chlopcy sie bali ‚/’//’ zalll mi iiich

 10. D4gl3 Says:

  chcialbym wywolac ducha zmarles babci[*]
  moglbym odtrzymac od kogos pomoc(chodzi mi o osobe ktora juz wywolala ducha) moj nr kontaktowy Gg to 7066617

 11. kika Says:

  czesc ja tez chce sie dowiedziec jak wywolac ducha moje gg 6613543

 12. paulina Says:

  naprade to nie jest zabawa znam wiele przypadkow gdzie nie kończyło to sie zbyt wesoło

 13. paulina Says:

  jestem ciekawa czy tak każdy ma odwaga by nawiązać kontakt ze zmarłymi

 14. Adix Says:

  Witam. am pytanie, czy musi być okrągły stół na wywołanie ducha?? jeśli ktoś nie ma t na czym można jeszcze zrobić seans?? ;)

 15. Black angel Says:

  Zna może ktoś jakiś bezpieczniejszy sposób?? Muszę dowiedzieć się czyj duch mnie prześladuje od dziecka w moim domu a boje się że ma złe zamiary :/

 16. LopeZ Says:

  Sprobuje wywolac. dzieki za rade. pozdro

 17. fanka_MJ Says:

  To niebezpieczne. Idioci, niedoświadczeni idioci, którzy igrają ze światem zmarłych, źle kończą. Sama bedę wywoływac ale z zupełnie innym zamiarem. Poza tym, nawet jeśli mnie opęta, to ta osoba jest…ona musi wiedzieć co ja czuję.

 18. big r Says:

  Ludzie ….!
  „Stary Testament przestrzega człowieka: Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by (…) pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni (Pwt 18,10-12). Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz (Kpł 19,31).

  CZY MYŚLICIE SOBIE , W ZWIĄZKU W POWYZSZYM TEKSTEM ZE BÓG POZWALA PRZYCHODZIĆ DOBRYM DUCHOM DO NAS W SEANSIE SPIRYTYSTYCZNYM ? …..

  ALBO ZE DUCH CZŁOWIEKA MOZE SOBIE OPUŚCIC PIEKŁO …?

  TAKIE SEANSE SĄ BARDZO NIEBEZPIECZNE ,BO NIE PRZEMAWIA DO WAS DUCH (BABCI CZY CIOTKI)

  ALE SZATAN ….

 19. baks Says:

  Całkowicie się z Tobą zgadzam „big r” ale czy to nadal nie jest ciekawe ? mnie to ciekawi !
  porozmawiałbym z kimś kto wie więcej ode mnie…
  nr.11407259

 20. Adam Says:

  Mam mały problem bo nie wiem nadal zabardzo jak to zrobic. Bardzo zalezy mi na przywolaniu ducha mojego dziadka ktory zmarl i nawet go nie znalem. Bardzo prosze o pomoc. naprawde mi na tym zalezy musze sie o cos spytac. pomozcie please. moj gg:5487912

 21. Erik Says:

  A ja mam problem bo ja widze czsami duchy to moj nr gg klikajcie jak chcecie

 22. agata Says:

  Moja mama bedac nastolatka z kuzynkami wywoływała ducha w ten wyzej wymieniony sposób,podobno kieliszek poruszał się,mama opowiadała,że z liter wyszedł im Kapitan Nemo,ogólnie słyszałam wiele historii na temat duchów i wierzę w takie rzeczy

 23. big r Says:

  JESZCZE RAZ :

  Już Sam Bóg nas ostrzega :

  „Stary Testament mówi : Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by (…) pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni (Pwt 18,10-12). Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz (Kpł 19,31).

 24. mała :** Says:

  wow!! ciekawe…chcialabym wywolac moja babcie…z kolezankami…ale bedziemy to robic pierwszy raz troche sie boje, ze moze nam cos nie wyjsc…ale jestem bardzo podekscytowana…;/…zrobimy to w ferie lub wczesniej … <mam nadzieje;)¤

 25. Ania Says:

  Witam! Mam wielka prosbe. Musze sie dowiedziec pewnej rzeczy od osoby zmarlej. Prosze, pomozcie mi!!! To moj kontakt 18543923. Pozdrawiam

 26. Pati Says:

  juz takie cos robilam
  uprzedzam ze jak ktos nie mam stalowych nerw niech tego nie robi

 27. Mich Says:

  To jest niebezpieczne poniewaz nie wiemy dokładnie z kim rozmawiamy przez seans.

 28. sylwix Says:

  Chciałąbym wywołać duchy ale sie boje bo jak ma mnie nawiedzac przez reszte zycia czy mnie opetac to wole nie….Czy to jest bezpieczne ….Prosze napiszcie jak ktos juz je wywolywal i powiedzcie czy streasza…..

 29. Dybek Says:

  I chcę, i się boję… Lecz moja ciekawość i tak nie pozwoli mi zbyt długo zwlekać… Spróbuję przeprowadzić seans w Wielkanoc, może wtedy wzmagają się jakieś aktywności paranormalne. (Połączenie z zaświatami)

 30. Dybek Says:

  Mam zamiar przeprowadzić taki seans w Wielkanoc ponieważ (jak czytałem) wtedy wzmagają się aktywności pomiędzy naszym światem a drugą stroną.

 31. kamila Says:

  ooo…
  moja bff
  mówi ze to próbowała
  i jej sie udało boi sie spac one ja dreczom
  juz nie wiem ile ale długo…

 32. nie pytaj Says:

  duchy… fajnie jest je wywolywac. w kazdym badz razie tak sie wam wydaje. juz ktos napisal ze z nieba nie wypuszczaja dusz a z piekla nie da sie uciec wiec pozostal tylko czysciec i uchy tuajace sie po swiecie tylko ze pamietajcie ze droga z czysca do piekla to tez dluga droga i nie zapominajcie ze nie ma czegos takiego jak ide do piekla czy nieba najpierw jest czysciec a tam dusze moga czekac nawet tysiace lat wiec mozecie wywolac zarowno lekaża badz ksiedza jak i morderce lub gwalciciela. zastanowcie sie czy nie mam choc odrobiny racji

 33. marcin Says:

  czesc
  czytam to forum i jednego mi brakuje – konkretow.
  piszcie co duchy odpowiadaja czy ma to powiazanie z rzeczywistoscia, jezeli kontakt z duchami jest niebezpieczny – czyli co jest niebezpieczne? tylko prosze rzadnych podobnych „kiliszek sie poruszyl-dostala palpitacji” szczerze powiedzxiawszy bzdur.

 34. Chętna Says:

  Z koleżankami chciałybyśmy wywołać duchy naszych bliskich, ale nie mamy nikogo doświadczonego, a ja bardzo potrzebuję chociaż krótkiej rozmowy z moją babcią. Czy da się bezpiecznie (ja i tak mam już spie******* życie i nie potrzebuję jakiś kłopotów od złych duchów) przeprowadzić seans i czy musi być koniecznie ta tabliczka czy stół. Odpowiedź proszę na maila.

 35. Sara Says:

  jesteście wszyscy zryci ze w ogole piszecie jakiekolwiek komentarze zdechnijcie w imie szatana

 36. paulina Says:

  chcialabym porozmawiac przez seans z moja zmarla przyjaciolka ktora zmarla smiercia tragiczna. niestety troche sie boje ze cos nie wyjdzie i duch bedzie mnie nawiadzial czy cos.. jesli ktos moze udzielic mi rady prosze o kontakt GG:9379343

 37. Hrycu Says:

  Siema.Tez chialbym to przeprowadzic.I mam prosbe do Osob ktore to ju przeprowadzaly.(NIE PISZCIE OSOBY ZE JESTESCIE EKSPERTAMI A NIGDY TEGO NIE ROBILISCIE)
  Chce doswiadczonego a nie jakiegos kto mysli ze umie bo zrobil jeden seans.Moje GG 39399525 Prosze oszybki kontakt.A i jeszcze jedno.Napiszcie mi prosze jak wykonac te tabliczke. :D

 38. daqwid2727 Says:

  a da się zagrozić złemu duchowi że mu się nie pozwoli wrócić jeśli sam natychmiast nie odejdzie?

 39. daqwid2727 Says:

  a… i czy duch boi się fal elektromagnetycznych? i co jeśli tak? bo mam zamiar zrobić taki eksperyment że wywołam pole elektromagnetyczne i czy duch zacznie się niepokoić?

 40. NothingElseMatter Says:

  Dzisiaj w nocy wywołuje. Mam nadzieje, że się uda. Boje się trochę. Trzymajcie kciuki :D

 41. impesa Says:

  jeżeli nie wierzycie i macie jakieś wątpliwości to powiem wam jedno 12lat temu pierwszy raz miałem kontakt dziś mam 28lat i setki nie przespanych nocy setki wizji i najgorsze doświadczenie w życiu jakie miałem i nadal mam…insomnia…to moja najgorsza zmora…ktoś chce więcej konkretów odpisze..widzę czuje i słysze..teraz same są ze mną bez potrzeby kontaktu…czy specjalnego wywoływania..in nomine dei nostri satanis lucyferis exelcis…

 42. kamillo Says:

  impesa mam do Ciebie prośbę, podaj mi swojego maila.

 43. bogzof Says:

  kamillo podaj mi adres meilowy prosze

 44. NoOne Says:

  Kiedyś przeczytałem fajne porównanie: Wywołanie oczekiwanego ducha lub takiego, który jest szczery i prawdziwy to tak jakbyśmy idąc nocą do lasu z lampą chcieli aby do światła przyleciał rzadki okaz ćmy..

Leave a Reply

Before you submit form:
Human test by Not Captcha